Motto Esdege-Reigersdaal Grotere letters Ververs pagina Contact
Home > Nieuwsarchief > > Op Weg Naar Het Einde

Op Weg Naar Het Einde


PalliatiefteamJe sterft maar één keer en maakt gelukkig ook niet dagelijks mee dat iemand anders sterft. Hoe ondersteun je dan iemand die doodziek is? Daarom is de functie zorgconsulent palliatieve zorg in het leven geroepen. Mieke Kuipers en Marja Oud volgden daarvoor een opleiding en zijn inmiddels begonnen als 'wegwijzers op een doodlopende weg'.

Mieke en Marja willen als zorgconsulenten bevorderen dat cliënten ook op de weg naar het einde hun eigen keuzes maken. Voor cliënten, hun naasten en hun ondersteuners zijn zij daarbij 'wegwijzers'. Zij kunnen deelnemen aan het mdo (multidisciplinair overleg) of persoonlijk in gesprek gaan met betrokkenen.

Kuipers en Oud (niet nieuw)zorgconsulentpalliatief
Uiteraard was er al enige expertise binnen onze organisatie op het gebied van palliatieve zorg. Die is gebundeld in een palliatief consultteam, waar Mieke en Marja deel van uitmaken. Zij hebben beiden veel ervaring met zorg en begeleiding aan palliatieve, terminale cliënten en hun naasten. Mieke werkt als adviserend verpleegkundige voor alle "buitenlocaties" (buiten Reigersdaal) en Marja is senior cliëntbegeleider op Berg 12 (op Reigersdaal).

Breed ondersteund (door consultteam)
Het consultteam bestaat voorts uit Jacqueline Breed, geestelijk verzorger, José Zuydam, AVG-arts, en Miranda Huiberts, orthopedagoge. In moeilijke, soms ethische kwesties, kunnen zij meedenken. Waar nodig kan de zorgconsulent andere deskundigen erbij betrekken, soms ook van buiten de organisatie (bijvoorbeeld via het regionaal palliatief consulteam).

Vragen over palliatieve zorg in de ondersteuning?
Trek aan de bel en bel:
Mieke Kuipers, 06 - 53 32 72 83
Marja Oud, 06 - 23 73 50 73



Voeg jouw reactie toe

Ontvangen reacties:

Wilfred van Loenen
17-01-2012 om 05:42:00
Heel mooi dat deze ondersteuning er is binnen de organisatie. Om zo samen door een moeilijk maar ook bijzonder en mogelijk mooi proces te komen. Om gevoelens en onzekerheden (angst) bespreekbaar te maken... Er mogelijk ook van te groeien als mens & in het contact met de collega’s, team en de cliënt(en) en verwanten.... Goede zaak!

Zoeken in deze site



E-Cards


Verstuur een E-card!